Sık Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular

Kalıtsal veya sağlıksal sebeplerde saçlarında yer yer döklme yaşayan, saçlarını tamamen kaybetmiş insanlar için günlük hayatta konforlu bir kullanım sağlayan protez saç, kaliteli bir uygulama yapıldığında uzun yıllar boyunca kullanılır.

Protez saç uygulamasını yapmak için kullanıcılar üç aşamadan geçirilir. Bu aşamalar; ölçülendirme, yerleştirme ve tasarımdır. Önce başta yer alan saçsız veya seyrek bölgeler tespit edilir. yüz hatlarına uygun bir şekilde alın çizgisi çizilir ve bölgenin kalıbı çıkarılır. Bu kalıp saçın olmadığı/az olduğu bölgelere yerleştirilir ve son olarak da kişinin isteğine göre tasarımı yapılır.

Protez saçın uzun bir kullanım ömrü olabilmesi için bu saçın belli aralıklarla bakımdan geçirilmesi gerekir. Kullanıcıya verilen kısa eğitimlerle bakım sağlanır ancak nitelikli ve profesyonel bir işlem için mutlaka belli aralıklarla protez saç merkezi ziyaret edilmelidir.

Protez saç fiyatlarının belirlenmesinde etkili olan faktörler; protez saç üreticisinin kim olduğu, uygulama yapılacak alanın boyutu, uygulamayı yapan kişilerin uzman olup olmadığı gibi birçok faktör fiyatlarda değişikliğe sebep olacaktır.

Toplam 1 Sayfa içerik arasından 1. Gösteriliyor